Kaybolan iPhone'unuzu bulun

 

iPhone'unuzu koyduğunuz yeri unuttunuz veya onu kaybettiniz. Endişe etmenize gerek yok, çünkü iPhone'unuz onu bulmanız yardımcı olacak araçlarla beraber geliyor.

Apple iCloud sayfasını açın ve Apple ID'niz ile oturum açın. "Find My iPhone" bağlantısına tıklayın. Önemli not: Telefonunuzun konumunu bulabilmeniz için cihazınızda konumlandırma işlevine daha önceden izin vermiş olmalısınız. Bu ayara Ayarlar > iCloud altından ulaşabilirsiniz.

 

Konumlandırın veya kilitleyin

 

Yukarıdaki yöntemi kullanarak iPhone'unuzun konumunu, onu nerede unuttuğunuzu Google Maps üzerinde görebileceksiniz. iPhone'unuzu apartmanınızın herhangi bir yerinde unuttuysanız, onun çalmasını sağlayabilir ve sesi takip ederek cihazınızı bulabilirsiniz. Bunun için harita üzerindeki yeşil noktaya, ardından "i"ye dokunun. Şimdi açılan kutu üzerindeki "Ses çal" düğmesine dokunun.

Telefonunuzu kaybettiğinizden veya çalındığından eminseniz, "kayıp modu" üzerine tıklayabilir ve onu bir PIN kodu ile kilitleyebilirsiniz. İsterseniz cihazınızın ekranında görünmesini istediğiniz bir telefon numarası ve mesaj yazabilirsiniz. Cihazınız erişilmez durumdaysa, izleme modunu etkinleştirebilir, cebinize erişildiğinde bir e-posta uyarısı alabilirsiniz.

 

iPhone'unuzu temizleyin

 

Adreslerinizin, telefon numaralarınızın, e-posta adreslerinizin ve fotoğraflarınızın yabancı ellere geçmesini istemiyorsanız, onu uzaktan fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Bu durumda hırsızlar kişisel verilerinize ulaşamayacaktır. iPhone'unuzu bulursanız, iCloud yedeğinizi veya PC'nizdeki yerel yedeği geri yükleyebilir, verilerinizi geri getirebilirsiniz.