Akıllı telefon pazarına hemen hemen her gün yeni bir model eklenirken bu modellerden bazıları dünyaca tanınmasa da büyük başarılara imza atabiliyor.

Bunlardan biri olan Xiaomi akıllı telefon pazarında büyük başarılara imza attı.

Xiaomi’nin birkaç ay önce duyurusunu gerçekleştirdiği büyük ekranı ile göze çarpanRedmi Note modeli satışa sunuluşundan yarım saat sonra 100 Bin satış rakamına ulaşarak büyük ses getirmekle birlikte aynı zamanda bünyesinde bulundurduğu 8 çekirdekli MediaTek MT6592 işlemci ve Mali-450 GPU ile AnTuTu kriter testinden 28.000 puan alarak bu pazarda ben de varım dedi.
 
Çin’de elde ettiği başarı ile yetinmeyen Redmi Note bu sefer de Tayvan’da 167 dolardan satışa sunuldu ve beklenmedik bir satış başarısına daha imza attı. Satışa çıkması ile 1 saniyede 10 Bin adet satan Redmi Note şimdiden karaborsaya düşmüş durumda.
 
Satışa çıkması ile stoklar tükendi yazısı ile karşılaşan binlerce kullanıcıyı bu kadar etkileyen akıllı modelin özellikleri ise 2GB RAM, 16 GB dahili depolama, 13MP arka kamera, Android 4.2.2 ve 3.200mAh pil şeklinde sıralanıyor. İçerisinde bulunduğumuz yılın sonuna doğru ülkemizde de satışa sunulacak Redmi Note ülkemizde mevcut olan marka merakının önüne geçebilirse kim bilir yeni bir satış rekoru ülkemizde de kırılabilir.