LG ve Samsung'un yeni tasarımı esnek telefonlar bu sene piyasaya sürülecek. Güney Koreli telefon üreticileri bu tasarım hakkında çalıştıklarını bildirdiler.

Güney Koreli telefon üreticisi LG Electronics tarafından geliştirilen LG G Flex‘in ve Samsung tarafından geliştirilen Samsung Galaxy Round‘un geçtiğimiz yıl piyasaya sürülmesiyle beraber gündeme gelen esnek telefonlar, bu yıl da akıllı telefon pazarında önemli bir rol oynayacak gibi görünüyor. Güney Kore medyasında son günlerde çıkan haberlere göre hem LG G Flex’le alana ilk giren firmalar arasında yer alan LG hem de Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yeni esnek akıllı telefonlarını bu yıl içerisinde piyasaya sürecek.

Dokunmatik ekran endüstrisinde yer alan kaynaklardan Güney Kore medyasına sızdırılan bilgilere göre, her iki firma da esnek telefonlar alanındaki yeni ürünlerini Eylül ayında piyasaya sürecek ve her iki firmanın cihazı da 5 inç dokunmatik ekrana sahip olacak. Üstelik Samsung’un yeni esnek telefonunda üç taraflı ekran teknolojisine de yer verilmesi bekleniyor. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen LG G Flex ve Samsung Galaxy Round‘un istenen ilgiyi görmemesiyle beraber yavaş bir başlangıç yapan esnek telefonlar, bu yıl şanslarını bir kez daha deneyecekler gibi görünüyor.